2014. október 14-től elérhető az Inkscape-könyv és annak segédfájljai weblapunkon. A fájlokat megtalálod és letöltheted innen.
2014. október 14-től elérhető az Inkscape-könyv és annak segédfájljai weblapunkon. A fájlokat megtalálod és letöltheted innen.
Kedves Tibor!
Fogadd legőszintébb elismerésemet és köszönetemet, hogy megírtad ezt a könyvet!
Középiskolai informatika-tanárként évek óta nagy sikerrel tanítom ezt a zseniális programot (sajnos csak heti 1 óra jut rá). Eddig saját magam által kiagyalt tematikus feladatokon keresztül tanítottam, úgy gondolom ez a könyv egy fantasztikus jó eszköz lesz a kezemben, és az érdeklődő diákok is sikerrel fogják használni, amikor majd többre vágynak mint ami belefér a szűkös tanórákba.
Üdvözlettel:
Kelemen András
Inkscape rajongó
Kedves Tibor,
Le a kalappal es koszonet a konyvert. Jot fog.
Kedves Tibor!
A (Gimpről,) Scribusról és Blenderről tervezel hasonló könyvet írni?
Szuper lenne!
Szia Zoltán!
A GIMP-ről most jelent meg az FSF.hu gondozásában egy kiváló könyv, Baráth Gábor-tól, ajánlom figyelmedbe: http://www.gimp.hu/
A Blender-ről Ádám István írt egy két kötetes könyvet, letölthető: http://www.magyarblender.hu/index.php/hu/oktatoanyagok
A Scribusról, hm, igen, úgy 8 évvel ezelőtt akartam írni. Ráadásul Scribusban szerettem volna megszerkeszteni. Aztán annyi gyerekbetegsége volt, hogy rájöttem — lehetetlen vállalkozás. Ma már sokkal jobb program, de egyelőre még csak kacsingatok a téma felé.
Ha hosszabb dokumentumot igényesebben akarsz kiszedni, ajánlom a Kiadványszerkesztés LibreOffice Writer szövegszerkesztővel c. könyvet Németh Lászlótól: http://www.numbertext.org/libreoffice/libreoffice.pdf
Ebben hoztam létre az Inkscape könyvet is. Nem gondoltam, hogy ilyen könnyű lesz…
Ja, és van a fejemben egy esszé ötlet, “Az írógép reinkarnációja” címmel a szöveg háromféle paradigmájáról, de ez még nem komoly.
Köszi a könyvet és a többi linket. A blendernek is örülök, mert azt az első két-három próbálkozás kudarca után nagyon félretettem (még valamikor az első UHU megjelenése környékén próbálkoztam vele, a memóriám is kevés volt hozzá, a progi is elég bonyolult). Ezzel is próbálkozom, de csak aprómunkához, annyira nem ismerem, mindig a Gimpnél kötök ki a végén. Na de majd ezután kiismerem ezt is 🙂
Kedves Tibor!
Nagyon hálás vagyok ezért a könyvért. Nagy segítség lesz a tanári munkámhoz. Szeretném megérdeklődni, hogy a Sketchup és Photofiltre programokhoz nincs-e ilyen önképző könyv magyar nyelven, mert egy ideje keresek, de eddig még nem találtam, pedig ezekre is szívesen tanítanám a diákokat.
Kedves Gyöngyi! Ezekre a programokra nem tudok ajánlani semmit, de Sketchup helyett Blenderre, Photofiltre helyett Gimpre vannak hasonló magyar, ingyenes könyvek.
http://magyarblender.hu
gimp.hu
oldalakon megtalálja ezeket a könyveket.
Kisanti